KeyOS – İşletim Sistemi

  Project Description

  KeyOS İşletim Sistemi

  Tamamen yerli ve milli kaynaklarla üretilen KeyOS İşletim Sistemi, çekirdek seviyesinde geliştirmeler yapılan bir Linux dağıtımıdır. Türkiye’nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan 1607 yataklı Kayseri Şehir Hastanesi gibi 3000’e yakın istemci bulunduran bir kurumda başarı ile hayata geçirilmiştir ve operasyonel süreçler başarıyla sürdürülmektedir.

  İçerisinde bir kurumda kullanılabilecek tüm araç gerekleri barındıran ve bir çok uygulamanın sorunsuz çalıştığı yerli ve milli bir işletim sistemidir. Kurulumu basittir ve istemci işlemcilerini yormayan hafif fakat kullanıcı isteklerine cevap verebilecek bir yapısı vardır. Bilgi İşlem operasyonel süreçlerini yönetmek son derece kolaydır çünkü merkezi olarak müdahale edilebilir yapıdadır.

  KeyOS İşletim Sistemi

  Milli Yerli İşletim sistemi

  Tamamen yerli ve milli olan KEY’OS İŞLETİM SİSTEMİ; ikinci olarak Manisa Şehir Hastanesinde de 1500’e yakın istemci ile başarıyla hayata geçirilmiştir. Kullanıcı geri dönüşleri çok olumludur. Bu sayede yabancı sermayeye ödenen yüksek lisans ücretlerinden büyük tasarruflar sağlanmaktadır. Bu da kurumlarımızın işletim sisteminden edeceği tasarrufu diğer ihtiyaçları için ayırmasına olanak sağlayacaktır.

  Kurumlarımız, lisans maliyetlerine ek olarak lisans bakımına da oldukça fazla para harcamaktadırlar. KeyOS’un bakım maliyetleri de lisans ücretleri gibi çok düşüktür. Dolayısıyla kurumlarımız lisans ücretlerinin yanı sıra bakım maliyetlerinden de tasarruf etmiş olurlar.